חיפוש

ברכישה מעל 400 ש"ח משלוח חינם לכל רחבי הארץ

אבא ובנו

הסיפור שלנו

שמן זית שמן ברמה נוסד בשנת 2017 על ידי האחים אורן ורותם פרידמן, דור שני של חקלאים ומגדלי כרמי זיתים.

הם גדלו בקיבוץ גשור, שבדרום רמת הגולן, בין הכרמים והשדות. ההורים שלהם השתקעו במקום בתחילת שנות ה-80 מתוך ציונות ורצון לעבוד את האדמה. אבא שלהם, יוסי פרידמן, הוא חקלאי ותיק זוכה פרסים ויזם בתחום הכרמים. בין המהפכות שהוביל, ייבא לישראל לראשונה בתחילת שנות ה-2000 את טכניקת המסיק הממוכנת, שהפכה מאוחר יותר לסטנדרט של איכות בתהליך ייצור שמני זית פרימיום. 

מאז שהם זוכרים את עצמם, שמן זית תפס חלק מרכזי בחייהם: מגיל 13 הם טיפלו בכרמים של הקיבוץ, שתלו, גזמו, מסקו ועבדו בבית הבד. כמו כן, תמיד בכל ארוחה משפחתית טעימה בביתם שמן הזית היה הכוכב. האהבה לעבודת האדמה, למרחבים הירוקים והפתוחים, וכמובן לטעם הממכר של שמן זית משובח הובילה את השניים להקים מותג בוטיק חדש שמתמחה בייצור שמני זית איכותיים במיוחד.

עלה זית
עלה זית
עלה זית

טעם של מצוינות ישראלית

השילוב בין היבול המשובח לבין המסיק המכני המהיר והכבישה המידיית לאחריו, מאפשר למותג לייצר שמן זית כתית מעולה, ברמת חומציות נמוכה ביותר – עד 0.3% בלבד. כמו כן, התחלת הכבישה הקרה בסמיכות כה רבה למסיק מבטיחה את איכות השמן, שומרת על הערכים התזונתיים של הזיתים, תורמת לכמות פוליפנולים גבוה ואף מסייעת להימנע מחימצון יתר או טעמי לוואי לא רצויים. האיכויות הרבות של התהליך הייחודי לייצור שמן הזית של שמן ברמה, מורגשות ומרגשות בכל טעימה וטעימה. 

זיתים בצבעים
שמן זית נשפך לכפית גדושה בשמן

איכות בלתי מתפשרת שמורגשת בכל טעימה

בשנת 2017 הם שתלו את הכרם הראשון שלהם בדרום רמת הגולן. מאז, אורן החקלאי נמצא בשטח מדי יום, עובד את האדמה ומטפל בעצים, ורותם מנהל את הפעילות העסקית של המותג הצומח. 

משנת 2020 הם מייצרים מדי שנה כאלפיים בקבוקי שמן זית פרימיום, בשיטה מתקדמת ורק מהזיתים האיכותיים שהם מגדלים. כבר לאחר המסיק הראשון זכו שמני הזית שלהם בפרס היוקרתי "Grand Prestige Gold" בתחרות שמני הזית הגדולה בישראל "Terraolivo IOOC". 

כשכבוד לטבע וחדשנות נפגשים

הכרם של שמן ברמה מתפרס על כ-60 דונמים בדרום רמת הגולן, סמוך לנקודת המפגש הייחודית שבין גבול ישראל, ירדן וסוריה. גדלים בו שני זני זיתים משובחים וטעימים – קורנייקי וארבקינה. האקלים האופטימלי של האזור והאדמה הפורייה והמינרלית של רמת הגולן, מעניקים לזיתים טעם משובח, עוצמתי וייחודי. הזיתים בכרם גדלים בשיטה חדשנית, ידידותית לסביבה ועם מלוא תשומת הלב לכל ענף וענף. 

כמו בשיטת הגידול, גם בתהליך ייצור שמן הזית המותג משתמש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. המסיק של הכרם מתבצע באופן מכני ומהיר, על פי השיטה שאבא שלהם ייבא לארץ. התהליך כולו יוצא לדרך רק לאחר שבית הבד מוכן ופנוי לקראת הגעת היבול מהכרם. תוך פחות מחמש שעות מרגע המסיק, הזיתים מתחילים את תהליך הכבישה הקרה בטמפרטורה שלא עולה על 28 מעלות, בבית הבד המצטיין של קיבוץ גשור. 

קומביין לקטיף זיתים